Gwarek wygrywa w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze !!

Gwarek w fazie grupowej wygrał wszystkie trzy spotkania. W inauguracyjnym meczu podopieczni Janusza Kowalskiego pewnie pokonali Zagłębie Sosnowiec 3-0 po dwóch golach Marcina Urynowicza i jednym trafieniu Szymona Żurkowskiego. W następnym spotkaniu nie było już tak łatwo, ale to i tak nasz zespół cieszył się zwycięstwa pokonując Stadion Chorzów 1-0. 3 punkty w tym meczu dał nam Tomasz Bil. W niedziele w ostatnim meczu grupowym z łatwością pokonaliśmy francuskie FC Vieux Condé 8-0, a bezsprzeczną gwiazdą tego meczu był zdobywca sześciu bramek Marcin Urynowicz. Dwa trafienia dołożyli Dominik Lasik oraz Arkadiusz Czapla. Z kompletem zwycięstw i bilansem bramek 12-0 Gwarek awansował do finału, w którym zmierzył się z OPIR-em Lwów. Po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis, także o zwycięstwie w turnieju miały zadecydować rzuty karne. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie i trafiali do bramki rywala bezbłędnie wygrywając 3-2.

Najlepszym zawodnikiem turnieju i jednocześnie najlepszym strzelcem został Marcin Urynowicz z Gwarka Zabrze, z kolei najlepszym bramkarzem Bartek Poloczek z Górnika Zabrze.

W składzie GWARKA zagrali: Niemira, Bil, Prokopów, Pietraszko, Młynarczyk, Ruda, Urynowicz, Żurkowski, Musik, Lasik, Mandrela, Czapla, Prokop, Pietrzak, Ryszka, Barczyk. TRENER: Janusz Kowalski

Mecze grupowe:

3. MKS Zaborze

4. Raków Częstochowa

Mecz o 7. miejsce:

FC Vieux Condé - Raków Częstochowa 0:0 (karne 4:3)

Mecz o 5. miejsce:

Zagłębie Sosnowiec - MKS Zaborze 3:1

Mecz o 3. miejsce:

Górnik Zabrze - Stadion Śląski Chorzów 0:0 (karne 5:4)

Mecz o 1. miejsce:

Gwarek Zabrze - OPIR Lwów 0:0 (karne 3:2)